اگر در اینترنت چرخی بزنید سایتها و ویدیوهای زیادی از آموزش ++C خواهید یافت که بعضی از آنها بسیار مفید و کامل هستند. در این سایت قصد دارم با نگاه جدیدی به آموزش ++C بپردازم و آن هنر حل مساله است. یادگیری اصول و چهارچوب هر زبان برنامه‌نویسی با کمی پشتکار و تمرین حاصل می‌شود اما آن چیزی که از شما یک برنامه‌نویس حرفه‌ای می‌سازد هنر حل مساله است. اینکه به هر مساله چگونه نگاه کنید تا بتوانید آن را حل کنید توانایی است که با مثالها و تمرین های زیاد می‌توانید به دست آورید.
در آموزش‌هایی که در این سایت قرار داده شده است سعی بر آن شده تا مثالهای متنوع و زیادی مطرح شوند و شما در قالب مثالها دانش برنامه‌نویسی‌تان را افزایش خواهید داد. آموزش‌های این سایت حاصل چندین سال تجریه در آموزش برنامه‌نویسی است و سعی شده است در چهارچوب و قالب اصولی آموزش‌ها ارائه شود.

در جلسات ابتدایی این دوره آموزشی، مفاهیم و اصول اولیه برنامه نویسی ارائه شده است و با بالا رفتن دانش شما در برنامه نویسی به مرور مثالهای سخت تر و کاربردی تر مطرح می‌شود. سعی کنید در یادگیری آموزشها ترتیب جلسات را رعایت کنید و آموزشها را به ترتیب و قدم به قدم دنبال کنید. همچنین تاکید ویژه‌ای بر روی جلسات نمونه سوالات و مثالهای کاربردی داشته باشید. این آموزشها در یادگیری هنر حل مساله به شما کمک خواهند کرد.

برای دسترسی سریع و بهتر، لیست آموزشها را در ادامه‌ می‌بینید:
جلسه اول: اصول اولیه ++C
جلسه دوم: ساختار تصمیم
جلسه سوم: ساختار تکرار
جلسه چهارم : تابع
جلسه پنجم : آرایه
نمونه سوالات: نمونه سوالات (قسمت اول)
جلسه ششم: آرایه‌ دوبعدی
جلسه هفتم: آرایه دوبعدی (مثالها)
جلسه هشتم: مثالهای کاربردی
جلسه نهم: ساختارها
جلسه دهم: ساختارها (مثالها)
جلسه یازدهم: اشاره‌گرها
جلسه دوازدهم: اشاره‌گرها (تکمیلی)
جلسه سیزدهم: شی‌گرایی (در حال تکمیل است)