مسابقه برنامه نویسی دایره ماجراجو2

مسابقات برنامه نویسی بهترین جاییه که شما میتونید مهارتهای خودتون رو ارتقا بدید. مخصوصا که اگه مسابقه همراه با آموزش باشه. این مسابقه یک فرصت خیلی خوبه که حتی اگر برنامه نویسی هم بلد نباشی میتونی شرکت کنی و در کنار یادگیری و بازیسازی با سایر دوستانت رقابت کنی.

دومین دوره مسابقه دایره ماجراجو از تاریخ 30 فروردین 1403 شروع میشه. سال گذشته 100 نفر در این مسابقه شرکت کردند که میتونید اطلاعات تکمیلی در مورد اختتامیه سال گذشته رو اینجا ببینید.

دوره دوم مسابقه، مثل سال قبل همراه با آموزشه. آموزشها ساده و کوتاه هستند و طوری طراحی شدن که اگر همراه با آموزشها جلو برید میتونید بازیهای خیلی جذابی طراحی کنید. در ویدیوی زیر چند بازی که با آموزشهای مسابقه طراحی شده رو میتونی ببینی:

مسابقه همراه با یادگیری

وجه تمایز این مسابقه با مسابقات دیگر این است که شما اگر برنامه نویسی هم بلد نباشید میتوانید در این مسابقه شرکت کنید. این مسابقه همراه با آموزش است و شما با دیدن آموزشهای مسابقه میتوانید بازی خودتان را بسازید و در مسابقه شرکت کنید. علاوه بر آن برای این مسابقه یک اپلیکیشن اختصاصی طراحی شده که شما میتوانید بازی خودتان را بعد از اینکه ساختید در اپلیکیشن قرار دهید و روی گوشیتان بازی کنید.

این مسابقه با همکاری پژوهشسرای دانش آموزی و برج علم و فناوری لارستان برگزار می‌شود

فهرست مطالب

دبستانی ها بخونند

فرزند من دبستانیه و دوست داره برنامه نویس بشه

 
اینکه فرزند شما تو این سن تصمیم گرفته برنامه نویس بشه یک تصمیم فوق العاده است و ما هم وظیفه خودمون میدونیم که کمکش کنیم به بهترین شکل ممکن یادگیری برنامه نویسی رو شروع کنه. ممکنه فرزند شما اسکرچ جونیور رو گذرونده باشه و یا حتی کلاس اسکرچ رفته باشه. چه کلاس رفته باشن و چه نرفته باشن ما تو این مسابقه آموزشهایی رو براشون در نظر گرفتیم که باعث میشه به بهترین شکل ممکن بازی خودشون رو درست کنند.
دایره ماجراجو2 - دبستانیها

هدف اصلی مسابقه برنامه نویسی دایره ماجراجو اینه که بچه ها در قالب ساخت یک بازی، هم برنامه نویسی یاد بگیرن و هم مهمتر از اون اولین بازی خودشون رو درست کنن. تفاوت اصلی دایره ماجراجو2 با دوره قبلی جذابیت بالای بازیِ امساله. امسال بچه ها یکی از معروف ترین بازیهای دنیا رو میسازن. بازی که نسخه های مختلفش بالای یک میلیارد در جهان نصب  شده! دقت کنید که داریم در مورد ساختِ بازی صحبت میکنیم. فرزند شما قراره  یکی از بازیهای معروف دنیا رو بسازه!

نکته جالب این مسابقه، اپلیکیشن اختصاصی مسابقه است. فرزند شما بعد از ساخت بازیش میتونه بازیش رو در اپلیکیشن بارگذاری کنه و دوستاش میتونن بازیش رو در اپلیکیشن ببینند، بازی کنند، بهش امتیاز بدن و با این کارشون باعث بیشتر دیده شدن بازی فرزند شما بشن.

اگه دوست دارید فرزندتون در مسیر بازیسازی قرار بگیره از اینجا در مسابقه ثبت نام کنید:

طریقه ثبت نام در مسابقه دایره ماجراجو2

دانش آموزان متوسطه بخونند

برای ساخت یک بازی فقط برنامه نویسی نیاز نیست. در بازیسازی مهارت مهمی به اسم level design یا طراحی مرحله وجود داره. در فاز 1 مسابقه شما با چالش طراحی مرحله روبرو میشید و با آموزشهایی که میبینید یاد میگیرید که چطور به صورت عملی نکات مربوط به لِول دیزاین رو در بازیتون پیاده کنید. در نظر داشته باشید که این کارها رو با نرم افزار اسکرچ انجام میدیم. اگه قبلا با این نرم افزار بازیهای ساده ای طراحی کردید با شرکت در این مسابقه متوجه قدرت اسکرچ میشید.

دانشگاه برنامه نویسان دایره ماجراجو2

شما اگر برنامه نویسی هم بلد نباشید میتونید در فاز 1 مسابقه شرکت کنید و با آموزشهایی که میبینید بازیهای جذابی درست کنید. اما اگر برنامه نویسی بلدید باز هم براتون آموزش داریم. با آموزشهای پیشرفته تری که در اختیارتون میذاریم میتونید ویژگی ها و قابلیت های جدید به بازیتون اضافه کنید و بازیتون رو کاربر پسند کنید.

این مسابقه، در کنار یادگیری و ساخت بازی، یک امکان جذاب دیگه ای هم در اختیارتون قرار میده :
شما میتونید بازیتون رو در اپلیکیشن اختصاصی مسابقه قرار بدید. اپلیکیشن جوری طراحی شده که هر چقدر بیشتر بازی شما دیده بشه و آدمهای بیشتری از بازیتون خوششون بیاد، بازی رو به آدمهای بیشتری پیشنهاد میده و باعث بیشتر دیده شدن بازیتون میشه.

اگه دوست دارید فرزندتون در مسیر بازیسازی قرار بگیره از اینجا در مسابقه ثبت نام کنید:

طریقه ثبت نام در مسابقه دایره ماجراجو2

جوایز مسابقه

این  مسابقه برنامه نویسی جوایز نقدی و غیرنقدی ارزشمندی داره:
 
1- بیش از 2 میلیون تومان جوایز نقدی برای نفرات برتر
2- گواهی نفرات برتر از طرف آموزش و پرورش و پارک علم و فناوری فارس به نفرات برتر
3-استعدادیابی و حمایت از دانش آموزان برتر توسط اسپانسرهای مسابقه (برگزاری کلاسها و کارگاههای رایگان)
4- معرفی نفرات برتر به مسابقات استانی و مسابقات کشوری

جوایز مسابقه دایره ماجراجو2

برگزار کنندگان مسابقه

این مسابقه با مشارکت و حمایت دانشگاه برنامه نویسان، برج علم و فناوری لارستان و پژوهشسرای دانش آموزی دکتر ایرج عبداله پور برگزار می‌شود.

گواهی های صادر شده برای نفرات برتر نیز توسط آموزش و پرورش و برج علم و فناوری فارس صادر می‌شود.

قوانین و نحوه شرکت در مسابقه

1- مسابقه دانش آموزی دایره ماجراجو در 2 سطح برگزار میشه:
     سطح 1: دانش آموزان ابتدایی (دوره دوم)
     سطح2: دانش آموزان متوسطه (دوره اول و دوم)
 
2- این مسابقه همراه با آموزش است. اگر برنامه نویسی بلد نیستید هم میتوانید در مسابقه شرکت کنید.

 

3- این مسابقه دو فاز داره: طراحی مرحله و برنامه نویسی

قوانین مسابقه دایره ماجراجو2
4-  ثبت نام در مسابقه از 30 فروردین شروع می شود و دانش آموزان  تا شهریورماه فرصت دارند بازیهای خودشون رو در فاز یک مسابقه آماده کنند و ارسال کنند. فاز 2 مسابقه بعد از پایان امتحانات شروع و در تابستان ادامه پیدا میکند.
 
 
6- شرکت در مسابقه به صورت انفرادی و  هزینه ثبت نام  150 هزارتومان است. آموزشهای مسابقه در قالب 25 ویدیوی آموزشی است. هر ویدیو به صورت میانگین 10 دقیقه است

برای ثبت نام در مسابقه از طریق لینک زیر اقدام کنید:

اگر امکان ثبت نام به صورت اینترنتی را ندارید میتوانید هزینه مسابقه را کارت به کارت کنید و حتما رسید پرداخت رو به این شماره پیامک کنید ( و یا در ایتا، واتس اپ و تلگرام ارسال کنید)

شماره کارت بانک ملت بنام عبدالحمید جهانگیری: 6104337479829333
شماره تلفن برای ارسال رسید پرداخت: 09396842317
بعد از تایید پرداخت نام کاربری و رمز عبور برای شما ارسال می شود.

هزینه ثبت نام: 150 هزارتومان

معلمان و مدیران بخوانند

برتریِ مهم این مسابقه با سایر مسابقاتی که در سطح دانش آموزی برگزار می‌شود آموزشهایی است که برای مسابقه آماده شده است و این آموزشها این فرصت را به دانش آموز میدهد که حتی اگر برنامه نویسی هم بلد نباشد میتواند با دیدن آموزشها در مسابقه شرکت کند.
 
سال گذشته از 100 نفری که در مسابقه شرکت کردند 20 نفر به عنوان برگزیده به مرحله بعدی راه پیدا کردند و با شرکت در کارگاه گیم جم (GameJam) که ویژه برگزیدگان مسابقه بود، دانش و سواد خود را در بازیسازی ارتقا دادند.
دایره ماجراجو فرصت مناسبی است که دانش آموزان در مسیر درست برنامه نویسی و بازیسازی قرار بگیرند. از شما دعوت میکنیم با معرفی این مسابقه به دانش آموزانتان به آنها کمک کنید که در مسیر درست یادگیری قرار بگیرند.
 
 ویدیو و پوستر مسابقه برای به اشتراک گذاری در گروههای کلاسی:

 

پوستر دایره ماجراجو2