آموزش اسکرچ

اگر دوست دارید برنامه نویسی یاد بگیرید تا بتونید برای خودتون سایت طراحی کنید، اپلیکیشن موبایل بنویسید، بازی درست کنید یا نرم افزارهای مختلف طراحی کنید بهتره از اسکرچ شروع کنید. با اسکرچ شما اصول برنامه نویسی یاد میگیرید، بازیها و انیمیشن های جذاب طراحی میکنید و اگر حرفه ای تر بخواهید یاد بگیرید میتونید کاراکترهای خودتون رو خلق کنید.

اما چطور میشه اسکرچ یاد بگیرید؟ از کجا باید شروع کنید؟

شروع یادگیری هر زبان برنامه نویسی ممکنه سختی های خودش رو داشه باشه. اما اگر در مسیر درست یادگیری قرار بگیرید ، نه تنها خسته نمیشید که از یادگیری برنامه نویسی لذت هم میبرید. من یک دوره رایگان آموزش اسکرچ در سایتم آماده کردم که شما با دیدن این آموزشها میتونید بازیها و انیمیشن خودتون رو درست کنید. اگه تصمیم بگیرید که میخواهید شروع کنید، من بهتون کمک میکنم که به بهترین شکل ممکن بازی و انیمیشن درست کنید.

این دوره شامل آموزشهای متنی همراه با عکس، ویدیوهای آموزشی و تمرین برای هر جلسه است. علاوه بر اون ، یک مسابقه برنامه نویسی هم قراره برگزار بشه که در قالب این مسابقه هم آموزش اسکرچ میبینید و هم بازیسازی با اسکرچ رو یاد میگیرید

لپتاپ - برنامه نویسی

اگر اولین باره که این صفحه رو باز کردید پیشنهاد میکنم قبل از شروع یادگیری سوالات متدوال رو ببینید. ذهنیت درست تری برای شروع بهتر یادگیری پیدا میکنید.

با موبایل هم میشه اسکرچ یاد گرفت؟

اگر لپتاپ و یا کامپیوتر ندارید نگران نباشید. با گوشی هم میتونید اسکرچ رو یاد بگیرید. شما با گوشیتون میتونید از طریق سایت اسکرچ کدنویسی کنید. من در یکی از آموزشهام مفصل در مورد این موضوع صحبت کردم.
هم میتونید از خود سایت اسکرچ کدنویسی کنید و اگر گوشیتون اندرویده میتونید اپلیکیشن اندرویدی اسکرچ رو دانلود کنید و باهاش کار کنید.

Mobile موبایل

سوالات متداول

حتما به دردت میخوره! در اصل این آموزشها نقطه شروع شما برای یادگیری برنامه نویسیه و برنامه نویسی رو از صفر بهتون یاد میدم. خوبیِ این دوره اینه که در کنارش مسابقه برنامه نویسی هم برگزار میکنم و شما سریعتر از چیزی که فکرش کنید میتونید برنامه نویسی یاد بگیرید.

بله، این دوره شامل 10 جلسه آموزش رایگانه که شامل متن های آموزشی، عکس و ویدیوهای آموزشیه. شما ذر  این 10 جلسه هم اسکرچ یاد میگیرید و هم چند تا بازی درست میکنید

اگر شما باهاشون همراهی کنید بله!
یه مثال بزنم که بهتر متوجه بشید: من تو کلاسهای حضوریم دانش آموزانی دارم که نمیدونن دسکتاپ کجاست ، چطور میشه رو فلش ذخیره کرد و یا حتی نمیدونن کلیک راست یعنی چی، اما بازی ها و انیمیشن های قشنگی درست میکنن. دلیلش چیه؟ چون من تو آموزشهام بهشون یاد میدم چطور اینا رو درست کنند و اگر سوال پیش و پا افتاده ای داشته باشن (مثلا کلیک راست یعنی چی؟!) بهشون میگم. اگه شما هم در کنار فرزندتون باشید و سوالات خیلی ساده ای که میپرسن رو بهشون جواب بدید حتما از پسش بر میان. اگر هم سوالی پرسیدن که نمیدونید جوابش چیه یادشون بدید در قسمت نظرات اون آموزش سوالشون رو بپرسن. یه چیز جالب هم بگم، اگه دوست داشتید شما هم آموزشها رو دنبال کنید چی میشه اگه شما در کنار فرزندتون برنامه نویسی یاد بگیرید؟ مطمئن باشید یه جایی از آموزش از پیشرفت فرزندتون و اینکه اون کاری میتونه انجام که شما به ذهنتون نرسیده ذوق زده میشید 🙂

من قبلا یه مقاله در مورد این موضوع نوشتم. شاید بعضی هاتون اصلا اپ اینونتور به گوشتون نخورده باشه، میتونید این لینک رو ببینید تا شناخت بهتری پیدا کنید:

اسکرچ یا اپ اینونتور

اما اگر متوسطه اول هستید یک ابزار خیلی کاربردی برای شماست. چرا؟ شما علاوه بر اینکه با اسکرچ میتونید بازی درست کنید میتونید نرم افزارهای مرتبط به مدرسه تون هم بسازید. حتما تا حالا اسم جشنواره خوارزمی به گوشتون خورده. در محورهای ریاضی و علوم آزمایشگاهی شما میتونید با اسکرچ پروژه آماده کنید. چه به صورت ساخت انیمیشن چه به صورت ساخت بازی

اپلیکیشن مدرسه برنامه نویسان یه فرصت بی نظیره که شما از یادگیری اسکرچ 2 برابر لذت ببرید! اپلیکیشن مدرسه برنامه نویسان این امکان رو بهت میده که بازیهایی که با اسکرچ ساختی رو در اپلیکیشن بارگذاری کنی. همه میتونن بازیهای شما رو روی گوشی ببینند و اگه از بازیت خوششون اومد لایکت کنند، تو رو دنبال کنند و به دوستاشون معرفیت کنند. اینجوری بازی های شما بیشتر دیده بشه. اگه دوست داری اپلیکیشن رو نصب کنی وارد لینک زیر شو:

دانلود اپلیکیشن مدرسه برنامه نویسان